Share, , Google Plus, Pinterest,

Πανιώνιος, Αρης και Παναιγιάλειος οι αντίπαλοι του ΠΑΣ στο Κύπελλο Ελλάδος

Πραγματοποιήθηκε πριν από λίγο η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος

Σε κάθε έναν από τους 8 ομίλους συμμετέχουν 2 ομάδες από τη Super League και 2 ομάδες από τη Football League. Θα υπάρξει ματς ανάμεσα σε Αιγινιακό και Βέροια (Α’ Γύρος) για να βγει η ομάδα που θα παίξει στον 2ο Ομιλο.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Πλατανιάς
Απόλλων Σμ.
ΟΦΗ
Ηρακλής

2ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΠΑΟΚ
Λεβαδειακός
Απόλλων Πόντου
Νικητής Α’ ΓΥΡΟΥ (Αιγινιακός-Βέροια)

3ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΑΕΚ
Λαμία
Απόλλων Λαρ.
Καλλιθέα

4ος ΟΜΙΛΟΣ 
Ατρόμητος
Κέρκυρα
Τρίκαλα
Σπάρτη

5ος ΟΜΙΛΟΣ 
Ολυμπιακός
Αστέρας Τριπ.
Αχαρναϊκός
Κισσαμικός

6ος ΟΜΙΛΟΣ 
Ξάνθη
Παναιτωλικός
Εργοτέλης
Πανσερραϊκός

7ος ΟΜΙΛΟΣ 
Πανιώνιος
ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης
Παναιγιάλειος

​8ος ΟΜΙΛΟΣ 
Παναθηναϊκός
ΑΕΛ
Αν. Καρδίτσας
Παναχαϊκή

Οι αγώνες της πρώτης αγωνιστικής θα γίνουν από 19 μέχρι 21 Σεπτεμβρίου. Η δεύτερη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για 24-26 Οκτωβρίου και η τρίτη για 28-30 Νοεμβρίου.

To πρόγραμμα

1η αγωνιστική (19-21/9)
1ος: Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-ΟΦΗ
2ος: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός, Βέροια ή Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου
3ος: ΑΕΚ-Λαμία, Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας
4ος: Ατρόμητος-Κέρκυρα, Σπάρτη-Τρίκαλα
5ος: Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Αχαρναϊκός
6ος: Ξάνθη-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Εργοτέλης
7ος: Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Άρης
8ος: Παναθηναϊκός-Λάρισα, Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική (24-26/10) 
1ος: ΟΦΗ-Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής
2ος: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός-Αιγινιακός ή Βέροια
3ος: Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ, Λαμία-Καλλιθέα
4ος: Τρίκαλα-Ατρόμητος, Κέρκυρα-Σπάρτη
5ος: Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός
6ος: Εργοτέλης-Ξάνθη, Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός
7ος: Άρης-Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός, Λάρισα-Παναχαϊκή

3η αγωνιστική (28-30/11) 
1ος: ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-Πλατανιάς
2ος: Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός, Αιγινιακός ή Βέροια-ΠΑΟΚ
3ος: Απόλλων Λάρισας-Λαμία, Καλλιθέα-ΑΕΚ
4ος: Τρίκαλα-Κέρκυρα, Σπάρτη-Ατρόμητος
5ος: Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Ολυμπιακός
6ος: Εργοτέλης-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Ξάνθη
7ος: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Πανιώνιος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Λάρισα, Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός